Dođite i trenirajte veslanje – pozvao je Lovro Čondrić učenice i učenike od 1. do 4. razreda osnovnih škola da dođu u lučicu Orsan, do hangara našeg kluba, te počnu trenirati veslanje. U dvorani Osnovne škole Mokošica predstavljena je akcija ‘Odaberi sport’, koja za cilj ima potaknuti i educirati djecu da samostalno odaberu sport koji će im se najviše svidjeti i koji će im odgovarati. U cijeloj lepezi sportova, koji su predstavljeni tom prilikom, našlo se i veslanje, koje je promovirao naš Lovro, koji je ove godine u dvojcu na pariće lakih seniora s Tonijem Perovićem osvojio broncu na seniorskom prvenstvu Hrvatske, te se naš klub nakon 1996. godine našao među osvajačima medalje na seniorskom državnom prvenstvu.

Lovro je u razgovoru s Franom Ridjanom, poznatim licem s HTV-ovog ekrana, upoznao mališane s našim sportom, načinom rada, pričao im o nastupima na regatama.

Projekt ‘Odaberi sport’ provodi se uz potporu Hrvatskog olimpijskog odbora, Grada Dubrovnika i Dubrovačkog saveza športova.